Informacja dla uczestników XLIX OLiJP okręgu łódzkiego o terminie i miejscu eliminacji okręgowych

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi uprzejmie informuje,
że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 

16 lutego 2019 r. w XXVI  Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa  Kamila Baczyńskiego w Łodzi (ul. Wileńska 22a).

Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz
o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Eliminacje zakończą się około godziny 16.00.

Teksty kultury w edukacji polonistycznej

Zapraszamy do zapoznania się ze scenariuszem zajęć opracowanym przez Panią Katarzynę Buch – nauczycielkę języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 19. Przygotowana przez Panią Katarzynę Buch propozycja metodyczna dotyczy zjawiska intertekstualności i podpowiada, w jaki sposób na lekcjach języka polskiego pracować z różnymi tekstami kultury - animacją i utworem muzycznym (balladą).

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego informuje, że część ustna eliminacji okręgowych odbędzie się 4 marca (w sobotę) w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek eliminacji – godzina 10.00. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości. 

Zawody okręgowe XLVII OLiJP – informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcia

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 11 lutego 2017 r.
w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego
 w Łodzi
(ul. Wileńska 22a).
  Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Zawody zakończą się około godziny 16.30.

Warsztaty dla uczestników XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Serdecznie zapraszam wszystkich uczestników XLVII Olimpiady Literatury i Jezyka Polskiego na warsztaty językoznawcze i literaturoznawcze, zorganizowane przez ŁCDNiKP wspólnie z Komitetem Okręgowym OLiJP. 

Danuta Górecka (Sekretarz Komitetu Okręgowego OLi JP w Łodzi)

Etap szkolny XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Szanowni Panśtwo! Zamieszczam wyniki etapu szkolnego XLVII OLiJP. Przypominam, że kwalifikację do eliminacji rejonowych otrzymali Ci uczniowie, którzy zdobyli minimum 45 punktów (na 60 mozliwych).

                                           Wszystkim serdecznie gratuluję udziału w Konkursie.

Danuta Górecka (sekretarz Komitetu Okręgowego w Łodzi)

Narodowe Czytanie w XXIII LO

Zapraszamy do lektury artykułu Ewy Sztombki (doradcy metodycznego w zakresie języka polskiego) o Narodowym Czytaniu w XXIII LO w Łodzi. To ciekawe przedsięwzięcie, podejmowane przez społecznośc szkolną, pozwala w atrakcyjny dla młodzieży sposób popularyzować czytelnictwo, ukazać młodym ludziom piękno literatury polskiej, zachęcać do dbałości o polszczyznę i budować mosty między pokoleniami.

 

 

Informacja na temat części ustnej eliminacji okręgowych XLVI OLiJP

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego informuje, że część ustna eliminacji okręgowych odbędzie się 5 marca (w sobotę) w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek eliminacji – godzina 10.00. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości. Skład Komisji przeprowadzającej część ustną eliminacji okręgowych oraz lista uczniów przystępujących do zawodów (ze wskazaniem kolejności odpowiadania) znajdują się w załączniku .

 

Wyniki zawodów okręgowych części pisemnej XLVI OLiJP

Zapraszam uczestników zawodów okręgowych do zapoznania się z wynikami części pisemnej.  Przypominam, że według regulaminu 

Strony

Subscribe to PEH RSS