Wizyta niemieckich nauczycieli w Łodzi

Ewa Ciemnicka – konsultant ŁCDNiKP – zaprojektowała i przygotowała wizytę szesnastoosobowej grupy nauczycieli z Niemiec, którzy przybyli do Łodzi na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego. W czasie wizyty niemieckich nauczycieli Ewa Ciemnicka przeprowadziła blok zajęć poświęcony systemowi edukacji w Polsce, wzięła udział w przygotowaniu cyklu obserwacji zajęć lekcyjnych w różnych szkołach, przygotowaniu materiałów dla nauczycieli-gości oraz wyszukaniu szkół, które chciałyby budować partnerstwo ze szkołą niemiecką.

W czasie pobytu nauczycieli niemieckich odbyły się wizyty w sześciu szkołach różnych typów, w których nauczyciele obserwowali zajęcia
i poznawali zasady funkcjonowania placówek. Wizyta miała miejsce w dniach 23-27 października.