XLV OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO - ZAKWALIFIKOWANI DO ZAWODÓW II STOPNIA

Szanowni Państwo!

Zgodnie z regulaminem Olimpiady Polonistycznej "Jury Komitetu Okręgowego czyta wszystkie nadesłane prace i kwalifikuje autorów najlepszych
z nich do zawodów II stopnia, z uwzględnieniem liczby uzyskanych punktów. Podstawowe kryteria oceny: samodzielność i oryginalność opracowania, wyraziste zasady budowy wywodu (kompozycja), językowy poziom wypowiedzi (poprawność i bogactwo języka, spójność wywodu, odpowiedni dobór środków stylistycznych). Każdą pracę czyta i recenzuje juror o odpowiednim przygotowaniu merytorycznym. Jeśli praca zostaje przez niego odrzucona (co wymaga szczegółowego uzasadnienia), musi ją przeczytać, na nowo zrecenzować i ocenić także drugi juror. W przypadku rozbieżności ich ocen, decyzję podejmuje Przewodniczący. Rozprawka oceniana jest w skali od 0 do 60 punktów; do zawodów okręgowych kwalifikowani są autorzy prac, które zostały ocenione na co najmniej 45 punktów".

Poniżej (jako załącznik) zamieszczona jest lista uczniów, którzy otrzymali wymaganą liczbę punktów i zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia. Jest ich 46. Pozostałych 27 uczniów nie otrzymało kwalikacji.  Wszelkich informacji dotyczących wyników udziela Danuta Górecka (danutagorecka@gmail.com; tel. 512 354 482)

Jednocześnie informuję, że zawody II stopnia odbędą się 14 lutego 2015 r. w  XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek - godzina 9.30. Proszę pamiętać o dokumencie potwierdzającym tożsamość.  W przerwie między dwiema częściami zawodów II stopnia uczestnicy Olimpiady będą mogli skorzystać z posiłku (kanapek i herbaty). Komitet Okręgowy nie zwraca kosztów dojazdu.

Dla uczniów, których zakwalifikowano do zawodów okręgowych (II stopnia), zorganizowane zostaną specjalne warsztaty. Informacja o miejscu i terminie tych spotkań ukaże się w najbliższym czasie. Proszę więc zaglądać na tę stronę.

Uczniom, znajdującym się na załączonej liście, gratuluję sukcesu, jakim jest niewątpliwie  zakwalifikowanie się do zawodów II stopnia. Tym, którym się to nie udało, życzę dobrych wyników w nauce, w innych konkursach, na maturze.

Danuta Górecka

Załączniki: