Edukacja polonistyczna

Teksty kultury w edukacji polonistycznej

Zapraszamy do zapoznania się ze scenariuszem zajęć opracowanym przez Panią Katarzynę Buch – nauczycielkę języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 19. Przygotowana przez Panią Katarzynę Buch propozycja metodyczna dotyczy zjawiska intertekstualności i podpowiada, w jaki sposób na lekcjach języka polskiego pracować z różnymi tekstami kultury - animacją i utworem muzycznym (balladą).

Zawody okręgowe XLVII OLiJP – informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcia

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 11 lutego 2017 r.
w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego
 w Łodzi
(ul. Wileńska 22a).
  Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Zawody zakończą się około godziny 16.30.

Warsztaty dla uczestników XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Serdecznie zapraszam wszystkich uczestników XLVII Olimpiady Literatury i Jezyka Polskiego na warsztaty językoznawcze i literaturoznawcze, zorganizowane przez ŁCDNiKP wspólnie z Komitetem Okręgowym OLiJP. 

Danuta Górecka (Sekretarz Komitetu Okręgowego OLi JP w Łodzi)

Etap szkolny XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Szanowni Panśtwo! Zamieszczam wyniki etapu szkolnego XLVII OLiJP. Przypominam, że kwalifikację do eliminacji rejonowych otrzymali Ci uczniowie, którzy zdobyli minimum 45 punktów (na 60 mozliwych).

                                           Wszystkim serdecznie gratuluję udziału w Konkursie.

Danuta Górecka (sekretarz Komitetu Okręgowego w Łodzi)

Narodowe Czytanie w XXIII LO

Zapraszamy do lektury artykułu Ewy Sztombki (doradcy metodycznego w zakresie języka polskiego) o Narodowym Czytaniu w XXIII LO w Łodzi. To ciekawe przedsięwzięcie, podejmowane przez społecznośc szkolną, pozwala w atrakcyjny dla młodzieży sposób popularyzować czytelnictwo, ukazać młodym ludziom piękno literatury polskiej, zachęcać do dbałości o polszczyznę i budować mosty między pokoleniami.

 

 

Międzyszkolny Konkurs poświęcony Żołnierzom Wyklętym

XXIX LO

Informacja na temat zawodów okręgowych XLVI OLiJP

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 13 lutego 2016 r. w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Uczestnicy zawodów (oraz ich opiekunowie) będą mogli skorzystać z posiłku (herbaty i kanapek). Nie zwracamy kosztów podróży.

Norwid dla matematyków

9 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zapoznania się z krotką prezentacją tych zajęć opracowaną przez Ewę Sztombkę (doradcę metodycznego w zakresie języka polskiego), która uczestniczyła w modelowanych zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Pana Pawła Kowalczyka.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA ESEJ "LITERATURA I FILM W USA – MŁODZIEŻ PISZE ESEJE"

Zapraszamy uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów szkół wyższych do uczestnictwa w III edycji konkursu  Literatura i film w USA. Młodzież  pisze eseje, organizowanego przez XV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Łodzi oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz American Corner w Łodzi.

Narodowe Czytanie w XXIII LO

 

5 września 2015 r. XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera
w Łodzi po raz kolejny wzięło udział w Narodowym Czytaniu. Akcja ta – zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej –  odbywa się już po raz czwarty.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Wybitne dzieła naszej literatury w piękny sposób łączą tradycję
z przyszłością, zbliżają pokolenia.

Strony

Subscribe to RSS - Edukacja polonistyczna