Aktualność

Informacja dla uczestników XLIX OLiJP okręgu łódzkiego o terminie i miejscu eliminacji okręgowych

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi uprzejmie informuje,
że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się

16 lutego 2019 r. w XXVI  Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa  Kamila Baczyńskiego w Łodzi (ul. Wileńska 22a).

o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Eliminacje zakończą się około godziny 16.00.

Teksty kultury w edukacji polonistycznej

Zapraszamy do zapoznania się ze scenariuszem zajęć opracowanym przez Panią Katarzynę Buch – nauczycielkę języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 19. Przygotowana przez Panią Katarzynę Buch propozycja metodyczna dotyczy zjawiska intertekstualności i podpowiada, w jaki sposób na lekcjach języka polskiego pracować z różnymi tekstami kultury - animacją i utworem muzycznym (balladą).

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego informuje, że część ustna eliminacji okręgowych odbędzie się 4 marca (w sobotę) w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek eliminacji – godzina 10.00. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Zawody okręgowe XLVII OLiJP – informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcia

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 11 lutego 2017 r.
w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego
 w Łodzi
(ul. Wileńska 22a).
  Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Zawody zakończą się około godziny 16.30.

Narodowe Czytanie w XXIII LO

Zapraszamy do lektury artykułu Ewy Sztombki (doradcy metodycznego w zakresie języka polskiego) o Narodowym Czytaniu w XXIII LO w Łodzi. To ciekawe przedsięwzięcie, podejmowane przez społecznośc szkolną, pozwala w atrakcyjny dla młodzieży sposób popularyzować czytelnictwo, ukazać młodym ludziom piękno literatury polskiej, zachęcać do dbałości o polszczyznę i budować mosty między pokoleniami.

Informacja na temat części ustnej eliminacji okręgowych XLVI OLiJP

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego informuje, że część ustna eliminacji okręgowych odbędzie się 5 marca (w sobotę) w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek eliminacji – godzina 10.00. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości. Skład Komisji przeprowadzającej część ustną eliminacji okręgowych oraz lista uczniów przystępujących do zawodów (ze wskazaniem kolejności odpowiadania) znajdują się w załączniku .

Wyniki zawodów okręgowych części pisemnej XLVI OLiJP

Zapraszam uczestników zawodów okręgowych do zapoznania się z wynikami części pisemnej.  Przypominam, że według regulaminu

Międzyszkolny Konkurs poświęcony Żołnierzom Wyklętym

XXIX LO

Informacja na temat zawodów okręgowych XLVI OLiJP

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 13 lutego 2016 r. w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Uczestnicy zawodów (oraz ich opiekunowie) będą mogli skorzystać z posiłku (herbaty i kanapek). Nie zwracamy kosztów podróży.

Ważne informacje dla uczestników XLVI OLiJP

Okręgowy Komitet Olimpiady i Języka Polskiego zaprasza uczniów, którzy zakwalifikowali się do zawodów okręgowych na warsztaty językoznawcze i literaturoznawcze prowadzone przez pracowników naukowych UŁ. Zajęcia te na pewno okażą się pomocne

w przygotowaniach do II etapu Olimpiady.

Subscribe to RSS - Aktualność