XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego informuje, że część ustna eliminacji okręgowych odbędzie się 4 marca (w sobotę) w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek eliminacji – godzina 10.00. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Zawody okręgowe XLVII OLiJP – informacja o miejscu i godzinie rozpoczęcia

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 11 lutego 2017 r.
w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego
 w Łodzi
(ul. Wileńska 22a).
  Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Zawody zakończą się około godziny 16.30.

Narodowe Czytanie w XXIII LO

Zapraszamy do lektury artykułu Ewy Sztombki (doradcy metodycznego w zakresie języka polskiego) o Narodowym Czytaniu w XXIII LO w Łodzi. To ciekawe przedsięwzięcie, podejmowane przez społecznośc szkolną, pozwala w atrakcyjny dla młodzieży sposób popularyzować czytelnictwo, ukazać młodym ludziom piękno literatury polskiej, zachęcać do dbałości o polszczyznę i budować mosty między pokoleniami.

Informacja na temat części ustnej eliminacji okręgowych XLVI OLiJP

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego informuje, że część ustna eliminacji okręgowych odbędzie się 5 marca (w sobotę) w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek eliminacji – godzina 10.00. Prosimy o punktualne przybycie oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości. Skład Komisji przeprowadzającej część ustną eliminacji okręgowych oraz lista uczniów przystępujących do zawodów (ze wskazaniem kolejności odpowiadania) znajdują się w załączniku .

Wyniki zawodów okręgowych części pisemnej XLVI OLiJP

Zapraszam uczestników zawodów okręgowych do zapoznania się z wynikami części pisemnej.  Przypominam, że według regulaminu

Międzyszkolny Konkurs poświęcony Żołnierzom Wyklętym

XXIX LO

Informacja na temat zawodów okręgowych XLVI OLiJP

Okręgowy Komitet Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Łodzi informuje, że część pisemna zawodów okręgowych odbędzie się 13 lutego 2016 r. w XXVI LO w Łodzi (ul. Wileńska 22a). Początek zawodów – godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie (na godz. 9.30) oraz o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej lub innego dowodu tożsamości.

Uczestnicy zawodów (oraz ich opiekunowie) będą mogli skorzystać z posiłku (herbaty i kanapek). Nie zwracamy kosztów podróży.

Ważne informacje dla uczestników XLVI OLiJP

Okręgowy Komitet Olimpiady i Języka Polskiego zaprasza uczniów, którzy zakwalifikowali się do zawodów okręgowych na warsztaty językoznawcze i literaturoznawcze prowadzone przez pracowników naukowych UŁ. Zajęcia te na pewno okażą się pomocne

w przygotowaniach do II etapu Olimpiady.

Norwid dla matematyków

9 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej odbyła się lekcja otwarta dla nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zapoznania się z krotką prezentacją tych zajęć opracowaną przez Ewę Sztombkę (doradcę metodycznego w zakresie języka polskiego), która uczestniczyła w modelowanych zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Pana Pawła Kowalczyka.

15 października 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Akademii Filozoficznej. Do Publicznego Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zaprosił nas dr Bogusław Maryniak – nauczyciel tego LO, który przygotował wykład na temat:  W poszukiwaniu nieśmiertelności. Gilgamesz i sumeryjskie prapoczątki egzystencjalizmu. Mówiliśmy o najstarszym dziele literackim i filozoficznym na świecie w kontekście początków myśli filozoficznej. Niezwykle interesujące okazało się też przywo

15 października 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Akademii Filozoficznej. Do Publicznego Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata zaprosił nas dr Bogusław Maryniak – nauczyciel tego LO, który przygotował wykład na temat:  W poszukiwaniu nieśmiertelności. Gilgamesz i sumeryjskie prapoczątki egzystencjalizmu.

Subscribe to RSS - Aktualność