XLIV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Komitet Okręgowy OLiJP w Łodzi ma nadzieję, że w bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie uczniów chętnych do zgłębiania wiedzy humanistycznej i zmierzenia się z olimpijskimi wyzwaniami, do czego na pewno zachęcą nauczyciele języka polskiego. Olimpiada Polonistyczna to nie tylko konkurs przynoszący zwycięzcom wymierne efekty w postaci zwolnienia z egzaminów, ale również intelektualna podróż i duchowa przygoda. Już zorganizowanie pierwszego etapu Olimpiady w szkole aktywizuje uczniów i przyczynia się do wzrostu zaciekawienia przedmiotami humanistycznymi. Ten piękny konkurs otwiera przed młodzieżą szansę osiągnięcia satysfakcji z własnych dokonań, a szkole zapewnia niekwestionowany prestiż.