VII Archidiecezjalny Turniej Siatkówki

Uczestnicy przed Turniejem
Msza św.

VII Archidiecezjalny Turniej Siatkówki SPORT DROGĄ DO BOGA

rok szkolny 2013/14

 

10 maja 2014 roku w Salezjańskim Liceum i Gimnazjum im. ks. Jana Bosko w Łodzi, odbył się VII Archidiecezjalny Turniej Siatkówki dla gimnazjalistów pod hasłem Sport drogą do Boga. Został on objęty honorowym patronatem przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Organizatorem Turnieju jest Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Mottem przewodnim tegorocznych zawodów były słowa Jana Pawła II, które wypowiedział podczas mszy świętej dla sportowców w Rzymie 20 października 2000 roku: Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu we własnych oczach i w oczach innych.

Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, sprawowanej przez ks. Jarosława Patera, Dyrektora Wydziału Katechetycznego. W drugiej część Turnieju uczniowie rywalizowali
w sali gimnastycznej o puchar Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Łódzkiej, ks. Pawła Miziołka. W Turnieju wzięło udział 130 uczniów z 8 szkół. W kategorii chłopców rywalizowało pięć drużyn, zaś w kategorii dziewcząt osiem zespołów.

 

Wyniki Turnieju:

Kategoria dziewcząt:

 1. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łodzi
 2. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
 3. Publiczne Gimnazjum nr 31 w Łodzi
 4. Publiczne Gimnazjum nr 13 w Łodzi
 5. Publiczne Gimnazjum nr 38 (I drużyna) w Łodzi
 6. Gimnazjum OO. Bernardynów w Łodzi
 7. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgierzu
 8. Publiczne Gimnazjum nr 38 (II drużyna) w Łodzi

 

Kategoria chłopców:

 1. Katolickie Gimnazjum SPSK w Łodzi
 2. Publiczne Gimnazjum nr 38 w Łodzi
 3. Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
 4. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łodzi
 5. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgierzu

Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznego Turnieju Siatkówki pragniemy serdecznie podziękować i życzyć, aby sport był dla Was jedną z dróg prowadzących do Boga.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznym VIII Archidiecezjalnym Turnieju Siatkówki Sport drogą do Boga. Regulamin imprezy dostępny będzie na początku przyszłego roku szkolnego.

   

ks. Michał Pietrasik i Grzegorz Zwoliński

(doradcy metodyczni ds. nauki religii)